Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się inauguracyjne spotkanie projektu edukacyjnego realizowanego w szkołach podstawowych w Policach - Lekcje ciepła. Celem jest nauka o racjonalnym korzystaniu z energii i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza.

Akcja swoim zasięgiem obejmie ponad 270 dzieci, czyli wszystkich pierwszoklasistów w Policach, Tanowie, Pilchowie, Trzebieży, Niekłończycy i Przęsocinie. Każda szkoła otrzymała pakiet pomocy naukowych składający się z propozycji scenariuszy lekcyjnych, książeczek o przygodach Czerwonego Kapturka w mieście i związanych z nimi kolorowanek oraz dyplomów dla dzieci uczestniczących w zajęciach.

 - Chcemy, poprzez specjalnie przygotowane konspekty lekcji i bajki, nauczyć dzieci tego jak produkuje się ciepło, które ogrzewa ich mieszkania oraz jak mądrze z niego korzystać. - mówił Cezary Arciszewski

Materiały do prowadzenia lekcji przygotowane zostały w oparciu o metodę edukacji Marii Montessori, która polega na powiązaniu nauki z zabawą i stymulowaniu samodzielnego rozwoju dziecka.